Posmrtné fotografie či rádioaktívna kozmetika: 15 divných vecí, ktoré robili ešte naši PREDKOVIA

Posmrtné fotografie

Ďalší zvyk, ktorý sa dnes zdá byť veľmi bizarný. Avšak v 19. storočí to bol spôsob, ako si zachovať pamiatku na blízkych zosnulých. Zvyčajne sa mŕtve telo upravilo a oblieklo, aby na fotografii pôsobilo prirodzene a hlavne živo! Na fotografiách sedeli v prirodzených polohách a oči boli namaľované na ich uzavretých viečkach, ako na obrázku vyššie.

Rádioaktívna kozmetika

Na začiatku 20. storočia bola radiácia vnímaná výlučne ako pozitívny fenomén, ktorý podvodníci neopomenuli využiť: mohli ste si kúpiť kozmetiku, jedlo a nápoje obohatené o rádium a tórium, rádioaktívne suveníry a dokonca aj zariadenia na saturáciu vody s rádioaktívnymi prvkami.

Bohužiaľ, došlo k stratám. Športovec Eben Byers pil obrovské dávky rádioaktívneho lieku Radithor, čo viedlo k jeho smrti. The Wall Street Journal reagoval na tento smutný incident s titulkom „Rádioaktívna Voda Pracuje Dobre, Až Kým Vás Jej Čeluste Nedostihnú“.

Heroín ako liek proti kašľu

Prekvapivo, pred 100 rokmi, bol heroín považovaný za neškodnú alternatívu k morfínu a bol predávaný v lekárňach ako liek proti kašľu. To bolo dokonca odporúčané aj pre deti. Neskôr sa zistilo, že heroín sa mení v pečeni na morfín a v roku 1924 bolo jeho používanie zakázané. V Nemecku to bolo zakázané až v roku 1971.