10 zlých a krutých žien, ktoré pracovali ako dozorkyne v KONCENTRAČNÝCH TÁBOROCH! Posledná z nich ešte žije…

Nielen muži, ale aj ženy boli súčasťou rôznych pracovných a dokonca aj veliteľských funkcií v nemeckých koncentračných táboroch. Niektoré z nich sa nepreslávili ničím iným, než svojou príšernou krutosťou voči uväzneným ľudom.

Prvé takéto tábory boli zakladané v roku 1941 na územiach okupovaného Poľska. Ako pracovné sily tu slúžili tiež ženy. Niektoré z nich boli nesmierne brutálne a sadistické. Na tie sa teraz pôjdeme pozrieť.

Alice Orlowski

Táto žena bola považovaná za jednu z najbrutálnejších dozorkýň. Pracovala v koncentračnom tábore v Majdanku. Vymyslela unikátny spôsob mučenia, ktorý spočíval v bičovaní väzňov cez oči. Tí sa potom stali práce neschopní a boli automaticky presunutí k likvidácii. Tesne pred koncom vojny však úplne zmenila správanie. Väzňov utešovala, zaisťovala pre nich vodu a podobne. O jej správaní sa stále vedú diskusie. Bola odsúdená na doživotie, ale v roku 1957 bola prepustená. Jej prípad bol však znovu otvorený v roku 1976, ale počas vyšetrovania zomrela.

Wanda Klaff

Ešte pred vojnou pracovala v továrni a v roku 1942 bola ženou v domácnosti. Za dozorkyňu v koncentračnom tábore sa prihlásila roku 1944 a pracovala tu až do konca vojny. Počas súdu vyhlásila: “Som veľmi inteligentná a veľmi oddaná svojej práci v táboroch. Každý deň som zbila aspoň dva väzňov”. 4. júla 1946 bola verejne popravená obesením.