Tomuto neuveríte! Samovraždiace praktiky z minulosti, ktoré boli ŽENY ochotné podstúpiť pre svoju KRÁSU

Ženy chcú byť odjakživa krásne a príťažlivé, o tom niet pochýb. A pre svoj dokonalý zovňajšok sú niekedy ochotné robiť šialené veci. Pravdepodobne si ani nedokážete predstaviť, čo všetko podstupovali ženy v minulosti, aby vyzerali príťažlivo. Skrášľovanie takmer hraničilo s mučením, ony to však ochotne znášali.

Krásne vlasy, čistá pleť či dokonalé opálenie – pre to boli schopné urobiť všetko. Ženy si dokonca nechávali urobiť jamky v lícach, a to dosť drastickým spôsobom. Bežnou záležitosťou bola aj maska z ľadových kociek či hrôzostrašné plášte proti opáleniu.

Nebezpečná farba na vlasy

Farbenie vlasov je ešte aj v dnešnej dobe veľmi nebezpečný biznis, najmä pre tých, ktorí nezveria svoju korunu krásy do rúk odborníka a potom skončia s vlasmi ako metla. Avšak začiatkom 19. storočia bola táto procedúra v rebríčku nebezpečných počinov na ešte vyššej priečke.

Ženy používali farbivá, ktoré obsahovali dusičnan strieborný či olovo a oba tieto prvky pôsobili nepriaznivo ako na pokožku a samotné vlasy, tak i na ich pľúca. Okrem toho, výsledky boli vždy veľmi nepredvídateľné, človek v tom čase nemohol nikdy s určitosťou povedať, či bude hriva vo výsledku čierna alebo oranžová, alebo či sa tá hriva ešte bude dať nazvať hrivou aj po tom.

Smrteľné pleťové krémy

Hoci sú v dnešnej dobe pehy či znamienka brané sexy, ženám v minulosti sa krásne nezdali. Keďže pojmy ako „odstránenie laserom“ či „chirurgický zákrok“ vtedy ešte neboli veľmi v móde, museli sa nechcených výrastkov zbavovať inak. Najlepšie sa im osvedčili krémy s prímesou ortute a kyanidu, ktorý efektívne zbavil pokožku od akejkoľvek neželanej pigmentácie. Neostalo to však bez následkov a ženy používajúce tieto prípravky na svete dlho nepobudli. Predčasne totiž umierali na otravu ortuťou.