Že ľuďom nenarástli krídla? Toto je TOP najabsurdnejších súdnych sporov, z ktorých niektoré urobili z ľudí skutočných boháčov!

Zapáchajúci bezdomovec či vysoko zavesené zrkadlo. Aj takéto prípady museli riešiť súdy v USA. Ľudia sa môžu súdiť kvôli rôznym veciam. No kým v našich končinách sme zvyknutí skôr na pochopiteľné dôvody, prečo ľudia niekoho žalujú, vo svete sa často nájdu aj jedinci, ktorí dokážu vysúdiť nemalé peniaze zo skutočne bizarných prípadov.

Stačí za náhodnú, či fingovanú nehodu obviniť veľkú, bohatú firmu. Amerika je dlhodobo krajinou súdnych sporov, vďaka tomu, že je tam možné zažalovať kohokoľvek za prakticky čokoľvek. Niektorí ľudia to aj úmyselne robia. Prinášame vám rebríček najzábavnejších, najčudnejších a najnezmyselnejších súdnych sporov o veľké peniaze.

Podobnosť so známou osobnosťou – ťažký údel

Podobať sa na televíznu či športovú hviezdu nie je vôbec jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Žiť neustále s tým, že si vás ľudia pletú s celebritou a pýtajú od vás autogramy, vysvetľovanie, že vy vlastne nie ste ten pravý a že sa len na neho podobáte, to je veru ťažký údel. Svoje o tom vie aj Američan Alan Heckard, ktorý zažaloval Michaela Jordana (a firmu Nike) za emocionálne problémy, ktoré mu podobnosť s hviezdou spôsobuje, pričom svoje útrapy vyčíslil na vyše 800 miliónov dolárov. Tento pán však šťastie nemal a nevysúdil nič.

Nôž v sendviči

V roku 2008 zažaloval John Agnesini populárny reťazec Subway. Tam si totiž kúpil sandwich a vonku sa do neho zahryzol. A zahryzol sa do rúčky nožíka, ktorý tam bol zapečený. V tomto prípade by sme žalobu určite chápali, nebyť jednej maličkosti. John totiž žaloval za ohrozenie zdravia, nie však za to, že mal v jedle zubatý nožík, ale preto, lebo sa zahryzol do rúčky a vraj dostal otravu jedlom. Požadoval neuveriteľný milión dolárov, prípad však nebol doriešený.