12 užitočných vecí, ktoré by ste mali vedieť, aby ste prežili v KRITICKEJ SITUÁCII

Tipy na prežitie pre nás väčšinou znamenajú rady ako prežiť v zamrznutej pustatine bez jedla a vody či stratení v džungli plnej nebezpečných zvierat. Tipy na prežitie ale môžu byť aj tipmi na prežitie v bežnom živote – a jedná sa o jednoduché veci, na ktoré často zabúdame. V tomto článku máme pre vás prichystané oba druhy.

V živote sa môže stať čokoľvek, vrátane situácií, ktoré ho ohrozujú. Ak chcete byť pripravení aj na tie najnepriaznivejšie udalosti, poradíme vám niekoľko pravidiel prežitia, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s ťažkosťami a dokonca si môžete zachrániť svoj život.

Kľúče ako zbraň

Keď je človek v úzkych a hrozí mu nebezpečenstvo, dá sa ako zbraň použiť čokoľvek – aj kľúče. Je ale dôležitý spôsob, ako ich chytíte, pretože by ste mohli zraniť aj seba. Aby ste zabránili zraneniu prstov, držte kľúče tak, akoby ste držali nôž. Ako obrana môže dobre poslúžiť aj náhle jasné svetlo, ktorým útočníkovi zasvietite do očí – prekvapíte ho, bude vyvedený z miery a vám sa naskytne šanca na útek.

Vytvorte oheň z batérie telefónu

Veľa smartfónov a tabletov je vybavených lítiovými (Li-ion) batériami. Ak prerazíte takúto batériu s niečím ostrým, spôsobí to chemickú reakciu, ktorá spôsobí požiar. Všetko, čo potrebujete, je pripraviť drevo vopred.