Zle sa vám SPÍ? Toto je pár trikov, ako vyriešiť vaše problémy pomocou VEDY

Približne tretinu nášho života prespíme. Kvalita spánku potom priamo súvisí s našim zdravím a koľko energie máme k dispozícii. Rozhodne by ste tak spánok nemali podceňovať!

Ak vás bolí chrbát

Najčastejšie vás chrbát bolí kvôli zlému prehnutiu chrbtice. Okrem zlej polohy v spánku za to niekedy môže tiež príliš mäkký matrac.

Najlepšia poloha je spanie na chrbte. Pod kolená si navyše vložte vankúšik, ktorý vám pomôže obnoviť prirodzené prehnutie chrbtice a uľaví vašim šľachám. Pod dolnú časť chrbta si ešte môžete vložiť zrolovaný uterák ako podperu.

Pokiaľ radšej skôr na bruchu, dajte si vankúšik pod panvu a podbruško. V prípade spania na strane si ľahko pritiahnite nohy k telu, medzi kolená si vložte vankúšik a snažte sa mať chrbát prirodzene prehnutý.

Ak vás bolia ramená

Ak vás ráno bolí rameno, snažte sa vyhnúť spaniu na boku. Neodporúča sa tiež spánok na bruchu, lebo pri ňom nemáte ramená v správnej polohe.

Najlepšou polohou je spanie na chrbte. Pod hlavu si dajte malý vankúš (najlepšie ortopedický), druhý vankúšik si položte na brucho a objímte ho, čím ramená dostanete do správnej a stabilnej polohy.

Ak nemáte radi spanie na chrbte, môžete sa natočiť na stranu, na ktorej vás rameno nebolí. Ľahko pritiahnite nohy k telu a medzi kolená si vložte vankúšik. Snažte sa nemať ruky pod hlavou, aby ste toľko ramená nenamáhali.