10+ skvelých psychologických TRIKOV, vďaka ktorým budete z ostatných čítať ako z otvorenej knihy!

Vďaka psychológii sa každý človek môže naučiť porozumieť ľuďom okolo seba. Psychológia síce nie je jednoduchá veda, ale akonáhle sa ju človek naučí, môže začať oslavovať! Vďaka psychológii sa totiž môžeme naučiť čítať v ľuďoch ako z otvorenej knihy. Vďaka gestám, najrôznejším postojom a výrazom tváre dokážeme často vytušiť, o čo človeku ide, ako sa mu páčime, čo si o nás myslí a podobne. Poďme sa spoločne pozrieť na niekoľko psychologických trikov, vďaka ktorým budete čítať z ľudí ako z otvorenej knihy.

Prenášanie váhy zo špičiek na päty

Akonáhle človek prenáša váhu zo špičiek na päty a zase späť, znamená to je jediné. Toto správanie je známe predovšetkým u detí, ktoré sú nedočkavé. Napríklad keď sa mamička dieťaťa s niekým rozpráva v obchode a dieťa už chce ísť preč. V dospelosti to znamená to isté. Človek, ktorý prenáša váhu, je jednoducho nedočkavý.

Pohupovanie nohou a hranie sa s topánkou

Určite ste to už niekedy robili. Sedeli ste s prekríženými nohami a jednou nohou, konkrétne chodidlom ste podupkávali. Toto gesto robia hlavne ženy, ktoré chcú upozorniť na svoju nohu. Pokiaľ toto gesto robí žena pred mužom, dáva mu tak “zelenú”.