Žijete s MANIPULÁTOROM? Tu je 10 príkladov, ako rozpoznať, že s vami váš partner “zametá”. 5 zažila väčšina z vás!

Znie to ironicky, ak vo vzťahoch, kde máme dostávať lásku, starostlivosť a podporu, niekedy skončíme ako taká bábka, dokonale ovládaná svojim partnerom. Ako spoznať, že s vami manipuluje? Pozrite sa na zoznam najčastejších trikov, ktoré používajú všetci manipulátori. Naviac vám aj poradíme, ako sa s manipulátorom vysporiadať a využívať asertívne správanie. Komunikácia vo vzťahu je totiž veľmi dôležitá.

Na vine ste vy. Vždy!

Manipulátori majú jednu spoločnú zručnosť: sú skutočne vynikajúci v manipulácii s vašimi citmi a pocitmi, aby ste sa cítili vinní, aj keď nie ste.

Napríklad prídete za partnerom so žiadosťou o pomoc. Odpoveď, ktorej sa dočkáte, znie: “Nemyslíš, že môžem byť zaneprázdnený? Už som ti hovoril, že mám veľa práce!” Zrazu sa cítite previnilo. A to len preto, že ste potrebovali pomoc. Takéto situácie vypovedajú o tom, že si váš partner myslí, že sa všetko točí len okolo jeho osoby.

Hlavne ostaňte v pokoji. Obaja ste dospelí ľudia a ste zodpovední za svoje konanie. Pripomeňte mu to a dajte jasne najavo, že s vami a vašimi pocitmi manipulovať nebude.

Že len oni sú vždy tie obete? Ako to vyzerá, sa dozviete na ďalšej strane.