10+ úspešných produktov, ktoré boli pôvodne určené na iný účel, než na aký ich používame dnes

Niektoré vynálezy oslavujeme každý deň ich používaním, ako je elektrická energia, mechanické zariadenia či kuchynské spotrebiče. Nie všetky vynálezy, ktoré denne používame, však boli vynájdené s týmto zámerom. Neveríte?

Každý vynález, ktorý bol objavený, nás ako ľudstvo posunul o niečo ďalej. Niektoré vynálezy používame dodnes, niektoré sa vytratili alebo boli nahradené niečim iným. Existujú však aj veci, ktoré každý z nás pozná a dokonca ich aj používa, no boli vynájdené za úplne iným účelom. Poďme sa na to spolu pozrieť.

Kleenex

Kleenex patrí medzi celkom známe značky aj u nás. V minulosti chcel uspokojiť svojich zákazníkov s mokrými utierkami, ktoré zožali úspech, no ako doba napredovala, Kleenex zmenil nielen svoje reklamy, ale takisto aj výrobky, ktoré predával.

Kardiostimulátory

V priebehu rokov mali kardiostimulátori veľký vplyv na lekárske ošetrenie ľudí so srdcovými ochoreniami, ale na začiatku neboli ničím iným ako srdcovými zapisovačmi, na ktorých vynálezcovia pracovali. Ich ďalšie použitie bolo objavené neskôr.