12 najzákladnejších chýb, kvôli ktorým ste menej obľúbený v spoločnosti: Na 8 si dávajte špeciálne pozor!

Príliš veľa ľudí podľahlo mylnej viere, že sympatie vychádzajú z prirodzených a nenaučiteľných vlastností, ktoré majú len šťastím obdarení jedinci. V skutočnosti sú však sympatie otázkou emocionálnej inteligencie.

Podľa štúdie nemajú sympatie nič spoločné so spoločenskosťou, prirodzenou inteligenciou alebo atraktivitou, čo sú vrodené vlastnosti. Skôr sú ukazovateľmi sympatií úprimnosť, transparentnosť a schopnosť porozumenia, čiže záležitosti spájané s emocionálnou inteligenciou. Kde teda robíte chyby?

Vychvaľujete sa

Nikto nemá rád ľudí, ktorí sa radi chvália a skrývajú to za masku sebapodceňovania. Upozorňovať na svoju šikovnosť tým, že sa budete podceňovať, alebo si uťahovať z prísnej diéty a pritom chcieť upozorniť na to, ako zdravo žijete, vám na sympatiách nepridá.

Chválenie pôsobí na ostatných frustrujúco, pretože to nie je len vychvaľovanie sa, ale aj pokus oklamať ľudí okolo seba.

Predstavujete sa neisto

Predstavovanie sa novým ľuďom nie je jednoduché, to určite vieme. A preto by sme niekedy najradšej len zamávali všetkým naokolo a sadli si do tmavého kúta.

Prečo nie: Pravdepodobne sa zdá, že ste uzavretá osoba, ktorá sa o nikoho nezaujíma.

Ako to robiť správne: Povedzte „Ahoj/Čau, volám sa tak a tak,“ potraste si rukou a nadviažte s každým očný kontakt.