Toto je 13 spoločností, ktoré svojimi výrobkami ovládajú celý svet!

Na svete existuje 13 veľkých spoločností, ktoré prakticky ovládajú celý náš svet. Vyrábajú potraviny, čistiace prostriedky, farmaceutiká či iné produkty, s ktorými sa denne stretávame. Poďte sa s nami pozrieť na to, ktoré to sú.

Zdanlivo sa môžete domnievať, že v obchode máte výber množstva značiek a produktov od rôznych firiem. Toto zdanie je však iba šikovný marketing. Infografika, ktorú vytvorila spoločnosť Oxfam, však poukazuje na to, ako veľmi sa mýlite. Toto sú tie spoločnosti, ktoré ovládajú takmer celý trh!

Nestlé

Bezkonkurenčné prvenstvo patrí práve tejto obrovskej spoločnosti. V roku 2015 zarobila neuveriteľných 87 miliárd dolárov. Podarilo sa jej to najmä vďaka známym značkám Maggi, KitKat, Gerber, Perrier, DiGiorno či Hot Pockets.

Kellogg’s

Pôvodný názov spoločnosti bol Battle Creek Toasted Corn Flake Company. Vznikla v roku 1906 v americkom Michigane. Dnes je Kellogg’s jedným z najväčších producentov raňajkových pokrmov na svete.

Známe lupienky Pringles, ktoré vidíte takmer v každom správnom americkom filme, patria práve tejto spoločnosti. Okrem toho aj značky ako Eggo, Pringles a Cheez-It. Ich obrat v roku 2015 dosiahol 13,5 miliardy dolárov.

Mars, Inc.

Mars je asi najznámejší svojimi čokoládovými výrobkami a M&M lentilkami. Okrem toho však vlastní aj Uncle Ben’s rice, Starburst a Orbit žuvačky.

Je veľká šanca, že každý z nás skonzumuje denne aspoň jeden výrobok firmy Mars. Spoločnosť produkuje známe a obľúbené sladkosti ako M&M’s, Snickers, Mars, Milky Way, Skittles, Twix či Bounty. Venujú sa aj jedlu pre našich domácich miláčikov. V ich portfóliu sa nachádza Pedigree, Whiskas a Kitekat. Príjmy tejto korporácie v roku 2015 boli 33 miliárd dolárov.