16 pravidiel ETIKETY a CHYBY, ktoré ovplyvňujú skvelý PRVÝ DOJEM: Nepodceňujte ich!

Znalosť etikety umožňuje urobiť skvelý prvý dojem. V dnešnej uponáhľanej dobe je naozaj veľmi náročné nájsť človeka, ktorý sa správa podľa pravidiel etikety a to nehovoríme len o stolovaní a dezertných lyžičkách, ale o každodennom živote.

Týchto pár rád vám pomôže vytvoriť skvelý dojem napríklad pri stolovaní s obchodnými partnermi alebo jednoducho v každodennom živote.

Neslušnosť a arogancia

Je rozdiel mať veľké ústa a nebáť sa zakročiť, keď vám očividne niekto kydá rovno na hlavu, a byť arogantný. Priplachtiť k žene z čista jasna a tváriť sa, že vám patrí nielen svet, ale vlastne už aj ona, vám dobrú úrodu rozhodne neprinesie. Sebavedomie je sexy, ale prehnané sebavedomie pôsobí na opačné pohlavie úplne rovnako ako repelent na komáre. A vy predsa nechcete byť stelesnený odpudzovač hmyzu, však?!

Dôležité je byť pozorným poslucháčom

Schopnosť počúvať je rovnako dôležitá, ako samotná komunikácia. Myslím, že všetci môžeme súhlasiť s tým, že je skvelé, keď vás váš priateľ pozorne počúva namiesto toho, aby venoval pozornosť niečomu inému. Nezaoberajte sa svojim mobilným telefónom, ani inými vecami. Skúste počúvať konverzáciu aj vtedy, ak sa o túto tému nezaujímate. Prípadne sa môžete snažiť tému slušne zmeniť. Okrem toho, dôležité je počúvať nielen to, čo druhý človek hovorí, ale všímať si aj to, ako to hovorí.