18 prekvapivých svetových TAJOMSTIEV, ktoré nedokážu vysvetliť ani renomovaní vedci

Naša úžasná planéta nás nikdy neprestane prekvapovať! Existuje veľa vecí a miest, ktoré nemožno analyzovať ani vysvetliť. Stále sú pre človeka hádankou, ale naďalej priťahujú našu pozornosť.

Našli sme 18 neuveriteľných miest a javov, ktorých existencii nerozumie ani veda sama.

Tajomstvo Mount Rushmore

Počas výstavby tejto slávnej pamiatky si architekt Gutzon Borglum chcel vytvoriť Sálu kroník vo vnútri útesu. Za týmto účelom vykopal jaskyňu za hlavou Abrahama Lincolna.

V roku 1998, viac ako 50 rokov po jeho smrti, kópie dôležitých dokumentov a spomienky rôznych prezidentov boli umiestnené v nedokončenej hale, ktorá teraz slúži ako časová kapsula. Nikto nevie, ako bola jaskyňa použitá, zostáva prázdna už 50 rokov. Niektorí ľudia si myslia, že tam existujú tajné laboratóriá. Kto vie.

Prečo sú praváci a ľaváci?

Väčšina ľudí (70 až 95 percent) sú praváci a menšina (5 až 30 percent) sú ľaváci. Neurčité číslo je obojstranné. Gény majú vplyv, ale “ľavoruký gén” nie je identifikovaný. Aj sociálne prostredie má vplyv: ak boli ľavoruké deti nútené písať pravou rukou, niektoré z nich sa stali pravákmi.

Čo je temná hmota?

Asi 27 percent vesmíru je temná hmota. Nevyžaruje ani nereaguje na elektromagnetické žiarenie, takže nie je možné ju detegovať. Prvé teórie o temnej hmote sa objavili asi pred 60 rokmi, ale vedci ešte nepredložili priame dôkazy o jej existencii.