Ako vyzeral prvý počítač od Apple alebo prvá selfie fotografia? Fascinujúce fotografie zachytávajú momenty, ktoré sa stali „prvýkrát v histórii“

--advertisment--

Vo svetových dejinách sa všetko kedysi stalo prvýkrát. Nepíšeme tu len o prvom počítači, ale napríklad aj o prvej selfie fotografii, o prvom vianočnom stromčeku v Rockefellerovom Centre a o prvých právach na riadenie motocykla pre ženu. Naši pravnuci a naše pravnučky sa budú napríklad raz pozerať na prvé 3D tlačiarne, na prvé lietajúce auto a budú sa diviť tomu, aká doba od vzniku týchto vecí ubehla.

Prvý mobilný telefón, 1973

Toto zariadenie vážilo viac ako 1 kg, vydržalo byť nabité len pol hodiny a trvalo 10 hodín, než sa znovu nabilo. V deň, keď Martin Cooper vynašiel prvý mobilný telefón na svete, zavolal konkurenčnej firme a povedal jej, že práve hovorí zo svojho vlastného nového telefónu.

The Cafe Terrace on the Place du Forum – prvá maľba Vincenta van Gogha, v ktorej využil slávnu hviezdnu oblohu, 1888

Toto bol prvý obraz Vincenta van Gogha, v ktorom použil hviezdne nebo. Táto kaviareň skutočne existuje a nachádza sa v Place du Forum v Arles vo Francúzsku.

Prvá Tesla, 2008

Tesla Roadster, je prvým vozidlom s elektrickým akumulátorom, ktoré vyrába spoločnosť Tesla Motors.

Prvá selfie fotografia, 1839

Robert Cornelius bol prvý človek, ktorý si vytvoril selfie fotografiu. Nešlo ale len o prvú selfie fofografiu, ale aj o prvý zreteľný ľudský portrét v histórii.

Pokračovanie na ďalšej strane

--advertisment--