Toto by vám ani nenapadlo! Množstvo odstrašujúcich faktov o RÝCHLOM OBČERSTVENÍ !

Nezdravé, lacné, plné “éčok”… To sú prívlastky, ktoré v súvislosti s jedlom z rýchleho občerstvenia napadnú asi každému. Tu je však niekoľko zaujímavostí! Fast food ako forma stravovania je stále vnímaný ako niečo nové, avšak má už za sebou pomerne bohatú históriu. Týchto 35 zaujímavostí o rýchlom občerstvení zozbieral server buzzfeed.com.

Obrovské množstvo chemikálií v milkshakoch

Mliečne kokteily obsahujú viac chemikálií ako hnojivo, ktoré používate na záhrade. V roku 2006 britská publikácia The Guardian poodhalila zloženie mliečnych kokteilov. Ich zistenia boli zarážajúce. Tvoje priemerné záhradné hnojivo má okolo 10 chemikálií, zatiaľ čo jahodový milkshake až 59!

Prvé fast foody fungovali už počas dôb čínskych dynastií

Stojany s rezancami, ktoré boli v prevádzke 24 hodín denne – takto vyzeralo rýchle občerstvenie už počas čínskej dynastie Han. Záznamy o ňom pochádzajú už z obdobia 25 – 205 rokov nášho letopočtu!

Štandardný vs. veľký nápoj

Jednoduchým spôsobom, ako predávať viac nápoja, je zvýšiť jeho objem. Ľudia si inštinktívne vyberajú strednú veľkosť nápoja a to bez toho, aby si vôbec uvedomili ich objem. Navyše fast foody často predávajú práve veľké objemy nápojov, ak im nepoviete, akú veľkosť by ste chceli.