Tajomstvá filmu PELÍŠKY: 10+ TOP perličiek o tomto kultovom českom filme, ktorý je plný improvizácie a nesmrteľných “hlášok”

Veta: “A skláři nebudou mít co žrát,” ktorú povedala babka (Stella Zázvorková) po uvedení plastových pohárov, pôvodne v scenári vôbec nebola.

Miroslav Donutil, herecký predstaviteľ otca Šebka, nezabudol podotknúť, že najbližšie príjme už len rolu Generála. Potom, čo si zahral poručíka vo filme Černí baroni, nadporučíka vo filme Tankový prápor a majora vo filme Pelíšky, to je podľa neho úplne logický postup.

S ponukou kvalitného sexu a erotickou predohrou so skleneným ťažítkom prišiel Jaroslav Dušek. Nápad teda nepochádza od scenáristov, ale je naozaj z jeho hlavy.

Trik, pri ktorom si Miroslav Donutil (Šebek) zapáli pohárik s tvrdým alkoholom a vyfúkne plameň, nacvičovali celý deň.

Keďže scéna bola naozaj nebezpečná, hercom asistovali aj pyrotechnici. Natočiť scénu však nebolo vôbec jednoduché. Po niekoľkých hodinách tréningu režisér prišiel na to, ako to zrealizovať a neupáliť pri tom herca. Za Donutilom po celý čas stál asistent réžie, ktorý držal horiacu sviečku a v osudnú chvíľu podporil plameň tým, že doň vystrekol lak na vlasy. Keďže sa trik nepodarilo celkom zakamuflovať, pozornému oku diváka neujde kúsok trčiaceho plameňometu za hercovou hlavou.