Kefka, klávesnica či reštauračné menu? Na týchto veciach je oveľa viac BAKTÉRIÍ, než na toalete!

Nie, toaletné dosky nie sú tou najznečistenejšou časťou vášho domova. Je vysoko pravdepodobné, že tých najšpinavších vecí ste sa dnes už dotkli a používate ich každý jeden deň. Ktoré to sú?

Ak patríte k tým ľuďom, ktorí si na záchodovú dosku radšej ani nesadnú, ledva sa dotknú kľučky a umývajú si po použití WC ruky tak, akoby boli špičkoví chirurgovia, zastavte sa. Nebezpečenstvo baktérii na vás nečíha len na toaletách.

Doska na krájanie

Vedci z Arizonskej univerzity zistili, že doska na krájanie má na sebe 200-krát viac fekálnych baktérií než toaletná doska. Čo za to môže? Surové mäso, ktoré na nej krájate, pretože mnoho fekálnych baktérií pochádza z vnútorností zvierat. Najviac z nich sa nachádza v zárezoch dosky po noži. Dosky by ste preto nemali zabúdať pravidelne čistiť bielidlom.

Obľúbený ovládač

Ďalšia vecička – televízny ovládač. AK navyše bývate v domácnosti s deťmi, jeho čistenie by malo byť pravidelnou samozrejmosťou. Jeho povrch sa len tak hemží mikróbmi. Najčastejšou činnosťou pri televízii je totiž pochutnávanie si na jedle. Podobne ako mobilné telefóny, aj ovládače by sme mali čistiť liehovým prostriedkom pre elektroniku raz týždenne.