Dá sa to! 10 celebrít, ktoré svoj boj nad závislosťou vyhrali!

Adele

Na začiatku svojej kariéry sa Adele veľmi trápila pre svoje vystupovanie na pódiu. Aby sa povzbudila, začala pred vystúpeniami piť.

Postupne sa tento zvyk premenil na ozajstný problém. “Raz som sa tak opila, že keď som mala ísť na pódium, zabudla som text svojej vlastnej piesne. To bola najhoršia noc v mojom živote.” spomína speváčka.

V roku 2009 sa Adele rozhodla zbaviť svojho zvyku, pretože opice začínali škodiť jej hlasu a spôsobovali, že v deň koncertu často zaspala. Po operácii väzív prestala speváčka piť, a teraz vedie zdravý životný štýl.

Anthony Hopkins

“Keď som bol mladý, myslel som si, že pitie pomáha ľuďom uvoľniť sa, oslobodiť sa, a teda aj byť lepším hercom. Veľa ľudí v mojej profesii zmýšľa rovnakým spôsobom. Mýlia sa!” hovorí Hopkins.

V roku 1964 dostal Hopkins prácu v Národnom divadle a neskôr toho roku bol z divadla vylúčený pre opilstvo. “Celých 15 rokov som pil, čo mi hrdlo ráčilo,” priznáva herec.

Jedného dňa sa Hopkins prebudil za volantom svojho auta na úplne neznámom mieste a nevedel si spomenúť, ako sa tam dostal. „Občas som zaspal za volantom keď som bol opitý. Poľahky som mohol naraziť do iného auta alebo zraziť chodca. Alkohol ma takmer zabil. Keby som neprestal, teraz by som ležal niekde v Mexiku. V lepšom prípade v koryte, v horšom prípade pochovaný pod nejakým kaktusom.”

Dnes má Hopkins 79 rokov a už 41 rokov je triezvy, čo je takmer polovica jeho života.