Aj vy občas pri cestovaní netušíte, prečo robí HOTELOVÁ SLUŽBA tieto veci? Tu je vysvetlenie!

Máme radi hotely. Poskytujú nám príležitosť, aby sme si urobili prestávku od každodennej rutiny, či aspoň nachvíľu vypadnúť z domova. Však je príjemné, vrátiť sa do miestnosti, ktorá bola práve vyčistená, kde boli odpadky vyhodené a posteľná bielizeň vymenená? Existujú však niektoré veci, ktoré hoteloví pracovníci robia a pre návštevníkov sú mätúce.

V tomto článku sa s vami podelíme o 12 zvláštností hotelového podnikania.

Prečo existujú diery v odpadkových košoch v hotelových izbách a reštauráciách?

Už ste si niekedy všimli, ako ťažké je vytiahnuť preplnený odpadkový sáčok z koša? Často sa dvíha spoločne s odpadkovým košom. Zamestnanci hotelových služieb prišli so zaujímavým riešením, ktoré je užitočné v každodennom živote.

Jediné, čo musíte urobiť, je navŕtať niekoľko otvorov do koša smerom dole, aby sa zabránilo vákuovému efektu, čo je dôvod, prečo sa odpadkový sáčok drží v koši. Táto metóda pomáha ľahko a rýchlo odstraňovať odpadky.

Prečo sú okraje prikrývok zastrčené pod matrac?

Táto metóda vytvárania postele sa volá “obálka” a pochádza z armády. Zabraňuje tomu, aby okraje prikrývky viseli, dotýkali sa podlahy a boli špinavé, takže posteľ vyzerala čisto.

Existuje však ešte jedno vysvetlenie: skôr, keď ešte neexistovalo ústredné kúrenie, postele hosťov boli ohrievané fľašami s horúcou vodou a “obálka” pomáhala udržiavať teplo.