POTVORY! 10+ najhrozivejších a desivých ZVIERAT, žijúcich v AUSTRÁLII!

V Austrálii žije mnoho druhov zvierat – od roztomilých klokanov až po hady či iné strašidelné tvory, ktoré by ste vidieť ani stretnúť nechceli. No na druhej strane ich len tak niekto nevidí, pretože väčšina z nich sa nachádza v mori.

Pozrite sa na tých 15 najdesivejších a najpodivnejších zvierat v Austrálii!

The blue ring octopus

Nebezpečný živočích, ktorý na vás číha v austrálskych vodách, je najjedovatejšia chobotnica sveta, The Blue Ring Octopus. Spoznáte ju podľa modrých krúžkov zdobiacich jej telo. Pri pohryznutí touto, síce nie veľmi veľkou potvorkou človek nemôže dýchať, je paralyzovaný a v priebehu niekoľko minút upadá do bezvedomia. Zatiaľ neexistuje protijed proti tejto chobotnici, obeť môže zachrániť niekoľkohodinové umelé dýchanie a rýchly prevoz do nemocnice.

Grimpoteuthis

Hlboko-žijúce chobotnice sú v priemere asi 8 centimetrov dlhé. Existujú však výnimky: najväčšia bola 70 centimetrov dlhá.

Krehká hviezda

Pokoj, táto krehká hviezda nie je nebezpečná pre ľudí, ale v niektorých prípadoch to vyzerá ako z hororov. Niektoré hviezdy majú veľké chápadlá a väčšina z nich je bojazlivejšia, než ako vyzerajú.

The stonefish

Tak túto rybku by ste asi tiež neradi stretli pri kúpaní sa v austrálskych vodách. Ide o najjedovatejšiu rybu sveta, ktorá vyzerá ako kameň a žije na morskom dne. V tŕňoch na tele má jed, ktorý je pre človeka smrteľný, takže ak na ňu náhodou stúpite, váš život je vážne ohrozený.