Improvizované umenie: Tie najlepšie FILMOVÉ SCÉNY, ktoré neboli vôbec plánované

Niekedy sa stávajú neplánované momenty, kedy sa veci ukážu byť ešte lepšie, ako sme očakávali. Pri snímaní filmu existujú scény, ktoré síce neboli v scenári, no boli tak skvelé, že boli nakoniec skutočne súčasťou filmu.

Našli sme zábavné chvíle, keď neplánované scény urobili filmy ešte lepšími.

Pretty Woman – šperkovnica

Toto je jedna z najznámejších scén z filmu. Edward Lewis (Richard Gere) obdarúva Vivian Ward (Julia Roberts) nádherným a pomerne drahým diamantovým náhrdelníkom. Keď sa Roberts šla dotknúť drahocenného šperku, Gere – v nešikovnej hravosti – rýchlo box zavrie, čo ju skutočne prekvapuje. Jej smiech bol taký úprimný a scéna tak dobrá, že sa režisér rozhodol, že ju nechá vo filme.

Podprsenková scéna s Megan Fox vo filme This is 40 (Štyridsiatka na krku, 2012)

Táto scéna, ktorá sa pravdepodobne mnohým vryla do pamäte intenzívnejšie ako iné scény z tohoto filmu, pôvodne v scenári síce bola, avšak režisérovi bolo trápne pýtať sa herečiek, či sa pred kamerou vyzlečú. Takže táto scéna vznikla len z iniciatívy Megan Fox, ktorá s tým nemala najmenší problém. Veď prečo by aj mala mať.

„Moja žena zvykla prdieť v spánku.“ (Dobrý Will Hunting, 1997)

Keď Robin Williams hral vo filme psychológa Seana Maguirea, tak rozprával príbehy, ktoré by ho zblížili s postavou Willa. Jedným z príbehov bol ten o idiosynkrázii jeho ženy, špeciálne o tom, ako prdela v spánku. Tento príbeh bol vymyslený a natočený v jednej chvíli, kedy dokonca môžeš vidieť aj jemné chvenie kamery, pretože sa musel kameraman rehotať. Reakcia Matta Damona bola úplne skutočná a nehraná.