Improvizované umenie: Tie najlepšie FILMOVÉ SCÉNY, ktoré neboli vôbec plánované

--advertisment--

Niekedy sa stávajú neplánované momenty, kedy sa veci ukážu byť ešte lepšie, ako sme očakávali. Pri snímaní filmu existujú scény, ktoré síce neboli v scenári, no boli tak skvelé, že boli nakoniec skutočne súčasťou filmu.

Našli sme zábavné chvíle, keď neplánované scény urobili filmy ešte lepšími.

Pretty Woman – šperkovnica

Toto je jedna z najznámejších scén z filmu. Edward Lewis (Richard Gere) obdarúva Vivian Ward (Julia Roberts) nádherným a pomerne drahým diamantovým náhrdelníkom. Keď sa Roberts šla dotknúť drahocenného šperku, Gere – v nešikovnej hravosti – rýchlo box zavrie, čo ju skutočne prekvapuje. Jej smiech bol taký úprimný a scéna tak dobrá, že sa režisér rozhodol, že ju nechá vo filme.

Podprsenková scéna s Megan Fox vo filme This is 40 (Štyridsiatka na krku, 2012)

Táto scéna, ktorá sa pravdepodobne mnohým vryla do pamäte intenzívnejšie ako iné scény z tohoto filmu, pôvodne v scenári síce bola, avšak režisérovi bolo trápne pýtať sa herečiek, či sa pred kamerou vyzlečú. Takže táto scéna vznikla len z iniciatívy Megan Fox, ktorá s tým nemala najmenší problém. Veď prečo by aj mala mať.

„Moja žena zvykla prdieť v spánku.“ (Dobrý Will Hunting, 1997)

Keď Robin Williams hral vo filme psychológa Seana Maguirea, tak rozprával príbehy, ktoré by ho zblížili s postavou Willa. Jedným z príbehov bol ten o idiosynkrázii jeho ženy, špeciálne o tom, ako prdela v spánku. Tento príbeh bol vymyslený a natočený v jednej chvíli, kedy dokonca môžeš vidieť aj jemné chvenie kamery, pretože sa musel kameraman rehotať. Reakcia Matta Damona bola úplne skutočná a nehraná.

Pokračovanie na ďalšej strane

--advertisment--