23 obrovských mýtov, ktorým niektorí ľudia stále veria. Veríte im aj vy?

Nechuť prijímať informácie, ktoré by mohli zmeniť náš pohľad na svet, tu bola tisíce rokov pred nami a stále tu aj zostáva. Je tiež jedným z dôvodov, prečo tieto mýty stále existujú. Poďme sa na ne teda pozrieť.

Holenie robí vaše chlpy hrubšími

Mnoho ľudí verí, že holenie robí chlpy hustejšími a hrubšími. To je mýtus, pretože množstvo folikulov je genetickým znakom a nemá nič spoločné s holením.

Psy vidia čiernobielo

Ľudia si domestikovali za tisícročia veľa zvierat. Žiadne nám, ale nie sú tak blízke ako práve psy. Teraz sú považovaní za najlepšieho priateľa človeka a nie je snáď zviera, ktoré by toto miesto dokázalo nahradiť. Mnoho ľudí sa stále domnieva, že náš štvornohý priateľ vidí iba čiernobielo. Nie je to pravda. V skutočnosti pes vidí rovnako ako človek. Malý rozdiel je v tom, že farby, ktoré pes vidí nie sú tak jasné.

Zaklonenie hlavy vzad zastaví krvácanie z nosa

Bohužiaľ, toto je zlé. Navyše, ak sa človek pokúsi ľahnúť, aby zastavil krvácanie, môže krv prechádzať do krku a spôsobiť, že osoba sa udusí. To, čo môžete v tejto situácii skutočne urobiť, je nakloniť sa dopredu. Kúsky studenej tkaniny s niekoľkými kockami ľadu vo vnútri môžu byť tiež veľmi nápomocné, pretože zúžia krvné cievy a zastavia tok krvi.