Osobnostný TEST: Ktorý VCHOD vo vás budí najväčšie OBAVY? Zvoľte jeden a zistite, čo to o vás vypovedá!

Americký mýtolog, spisovateľ a prednášajúci na Columbijskej univerzite Joseph Campbell (1904-1987) napísal: “Jaskyňa, do ktorej sa bojíte vojsť, ukrýva poklad, ktorý hľadáte.” Na webe porquenosemeocurrio.net môžeme tiež nájsť Campbellove tvrdenie, že aby bol človek šťastný, musí sa zbaviť strachu a ísť za svojim ideálom.

Psychológ Clifford Lazarus k tomu hovorí, že si sami podvedome vytvárame zábrany, ktoré nám nedovoľujú ísť vpred. Domnieva sa rovnako ako Campbell, že človek musí čeliť svojim obavám, ak chce dosiahnuť výšin, po ktorých túži.

Vypracoval k tomu tento test. Pozrite sa pozorne na zobrazené vchody a vstupy. Vyberte ten, ktorý vám vnuká najviac strachu a na nasledujúcich stranách si prečítajte, čo to o vás vypovedá.

Vchod číslo 1

Ak vás najviac desia dvere v starom dome, znamená to, že ste osoba s veľmi silnou osobnosťou, inteligentná a analytická, nemáte problém vidieť veci tak, ako sú.

Stena pokrytá tapetami hovorí, že máte problém prejavovať svoje emócie a rovnako tak vás táto voľba charakterizuje ako človeka uzavretého. Čas od času sa ohradíte pred vonkajším svetom a nepustíte k sebe ani svojich najbližších. Ste človek náročný, ktorý si vystačí sám so sebou. Snažíte sa však viesť aspoň trochu otvorenejší život, viac nasýtený emóciami, a usilujete sa aj o bohatšie styky s ľuďmi.

Na bočnej strane dverí sa svieti, znamená to, že musíte prekonať bariéry, ktoré medzi vás a vašich blízkych staviate. Celkovo máte strach zo vzťahov, bojíte sa, že vám ľudia ublížia.