10+ MYSTERIÓZNYCH fotografií, ktoré znázorňujú priam nelogické veci či javy, ktoré neboli nikdy vysvetlené

Svet má mnoho tajomstiev. A ak veda nemôže niečo vysvetliť, nemusí to nevyhnutne znamenať, že zistenia musíme odpísať ako nepravdepodobné. Ak kopete dostatočne hlboko, nájdete veľa zaujímavých vecí, ktoré nemajú žiadne logické vysvetlenia. Hoci sa mnohé z nich pokúšali objasniť vedci či rôzni samozvaní odborníci, mnohé z nich naháňajú strach ešte aj dnes.

Moderné vs. starodávne?

Táto fotografia bola vyhotovená v roku 1941 počas znovotvorenia mostu South Forks v Kanade. Spočiatku táto fotografia vyzerá ako každá iná, avšak keď sa pozrieme bližšie, zistíme, že tomu tak nie je. Na fotke je totiž muž, ktorý vyčnieva z davu hlavne kvôli moderne vyzerajúcemu oblečeniu v dobe, keď sa nosili klobúky a obleky. V rukách drží niečo, čo vyzerá ako moderný fotoaparát a na očiach má okuliare, ktoré taktiež nezapadajú do obdobia.

Svetlá vo Phoenixe

13. marca 1997 tisícky ľudí videli rad neidentifikovaných lietajúcich telies. Pozorovali ich na oblohe od Arizony v USA až po Sonoru v Mexiku. Incident mali tvoriť dve odlišné udalosti: Trojuholníkovú formáciu svetiel videli prejsť cez celý štát, rad stojacich svetiel videli vo Phoenixe. Letectvo USA identifikovalo druhý rad ako svetlá lietadiel Warthog A-10, ktoré boli na cvičení na juhozápade Arizony.

Rovnaké svetlá sa mali objaviť aj v rokoch 2007 a 2008. Aj vtedy však boli vysvetlené podobne, že išlo o svetlá lietadiel.

Švajčiarske hodinky v zapečatenej starobylej hrobke

Keď vedci otvorili hrobku dynastie Ming, ani by si nepredstavili, že nájdu niečo, čo by mohlo pripomínať švajčiarske hodinky. Ako je to možné? Na to neexistujú zatiaľ žiadne logické odpovede. Nález by mal byť starý približne 400 rokov. Ešte viac otázok vzbudzuje skutočnosť, že hrob nebol nikdy otvorený, čo znemožňuje predpoklad, že hodinky do neho boli umiestnené v modernej dobe.