Najextrémnejšie prípady TRESTANIA NEVERNÍC po celom svete, medzi ktorými Thajsko suverénne “vyhráva”…

--advertisment--

Nevera k partnerským vzťahom, žiaľ, patrí už od pradávna. V každej krajine majú však ľudia na neveru trochu odlišný názor a je úplne jedno, či neverníkom bol muž či žena.

Hoci sa tresty za neveru už dlhé roky nepraktizujú, kedysi sa cudzoložstvo v rôznych krajinách trestalo veľmi kruto a neľudsky. Pripravili sme si pre vás zoznam krajín, kde praktiky z čias minulých v niektorých prípadoch pretrvávajú. Väčšinou ide o trestanie neverných žien.

Osmanská ríša – Turecko

Osmanská ríša sa v minulosti vyznamenala drsným trestom za neveru. Predtým, než žena umrela, si toho skutočne veľa vytrpela. Do procesu sa veľmi rada zapojila celá rodina. Každý člen z daného rodu si vzal dýku a raz do nevernice bodol. Ak rodinných príslušníkov nebolo dosť a žena stále dýchala, “bodací kruh” opakovali, kým hriešnica nevydýchli naposledy.

V niektorých častiach Turecka zase využívali inú brutálnu praktiku. Akonáhle sa prišlo na to, že žena bola svojmu mužovi neverná, dali ju do vreca spolu s mačkou a bili ju tak dlho, kým nezomrela.

Kórea

V Kórei vymysleli špeciálny trest za neveru ženy. Pravdepodobne chceli byť originálnymi. Do nevernice liali toľko octu, kým sa celá nenafúkla. To ešte ale nie je koniec. Mučitelia po dokončení prvej fázy prešli na druhú. Vzali si do rúk obušky či palice a potom ju začali surovo mlátiť, kým nezomrela.

Pokračovanie na ďalšej strane

--advertisment--