15 zavádzajúcich faktov o luxusnom živote v Dubaji, ktoré sa ukázali ako nepravdivé

Existuje obrovské množstvo rečí a veľa názorov na túto luxusnú metropolu. Na každom kroku sú milionári, hromady zlata a diamantov, obrovské jachty a gepardy namiesto mačiek, rovnako ako ropné vrty na každom dvore a stovky háremov v okruhu jedného kilometra.

My sme zhromaždili 15 z najrozšírenejších falošných obrazov o SAE.

V Dubaji nie je alkohol

Alkohol je povolený pre turistov a nemoslimov. Ak ho chcete kúpiť, potrebujete špeciálnu kartu alebo turistické vízum. Môžete si vychutnať alkoholické nápoje takmer vo všetkých hoteloch (okrem tzv. “suchých” hotelov), v nočných kluboch a baroch. Zvyčajne sú miesta s nočným životom umiestnené v hoteloch a v Dubaji je ich viac ako 500!

Dubaj je hlavným mestom miliardárov

Na svete žije približne 5 000 dolárových miliardárov, z ktorých len 20 žije v Dubaji (rovnako ako mnoho “plachých” milionárov). V skutočnosti je svetovým hlavným mestom miliardárov Peking a 2. miesto je obsadené v New Yorku.

V Dubaji neexistuje chudoba

Ak vezmeme do úvahy prisťahovalcov, môžeme povedať, že je tu skutočne veľa chudobných ľudí. Plat zamestnanca je 200 – 350 dolárov. A najlacnejší balík pre mobilné pripojenie stojí asi 30 dolárov. Život je tu veľmi drahý a veľa ľudí žije v malých miestnostiach spolu s inými ľuďmi (obvyklé množstvo ľudí v izbe je 5).