20 základných vecí, ktoré robíme alebo používame každý deň NESPRÁVNE!

--advertisment--

Každý deň vykonávame rutinné veci, ktoré sa pomaly stávajú nudnými. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ich robíte aj správne?

V živote je veľa vecí, ktoré zaberajú príliš veľa času, než by v skutočnosti mali. Našťastie v niektorých prípadoch existujú spôsoby, ako sa všetkým týmto problémom vyhnúť. V tomto príspevku vám predstavujeme 20+ spôsobov, ako urobiť niektoré veci, ktoré robíme každý deň, trochu jednoduchšie.

Čistenie zubov len vodorovným pohybom kefky

Čistenie zubov iba horizontálnymi pohybmi a zabúdanie na niť sú pravdepodobne najčastejšie a najzávažnejšie chyby. Správne čistenie zubov zahŕňa krátke vertikálne pohyby, ktoré sa vždy vykonávajú od ďasien až po okraj zubov. Neznamená to však, že čistenie zubov vodorovne nie je vôbec potrebné.

A ešte jedna vec: správne čistenie by malo trvať 2-3 minúty, ale bohužiaľ drvivá väčšina z nás ignoruje toto jednoduché pravidlo.

Ako správne otvárať pistácie?

Tento nápad sa bude páčiť všetkým, ktorí si medzičasom stihli dolámať všetky zuby, či nechty. A pritom je to celkom jednoduché, pretože pomocou jednej pistácie otvoríte tú druhú.

Vytlačená šťava

Už si niekedy rozmýšľal nad tým, prečo ti aj z veľkého citróna zostane veľmi málo šťavy? Je to o technike, ktorou šťavu získavame. Väčšina z nás to robí tak, že citrón prekrojí a vloží do odšťavovača. Správne by to však malo byť tak ako to môžeš vidieť na pravej strane obrázka. Presne takto získaš všetku šťavu z ovocia.

Pokračovanie na ďalšej strane

--advertisment--