20 základných vecí, ktoré robíme alebo používame každý deň NESPRÁVNE!

Každý deň vykonávame rutinné veci, ktoré sa pomaly stávajú nudnými. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, či ich robíte aj správne?

V živote je veľa vecí, ktoré zaberajú príliš veľa času, než by v skutočnosti mali. Našťastie v niektorých prípadoch existujú spôsoby, ako sa všetkým týmto problémom vyhnúť. V tomto príspevku vám predstavujeme 20+ spôsobov, ako urobiť niektoré veci, ktoré robíme každý deň, trochu jednoduchšie.

Čistenie zubov len vodorovným pohybom kefky

Čistenie zubov iba horizontálnymi pohybmi a zabúdanie na niť sú pravdepodobne najčastejšie a najzávažnejšie chyby. Správne čistenie zubov zahŕňa krátke vertikálne pohyby, ktoré sa vždy vykonávajú od ďasien až po okraj zubov. Neznamená to však, že čistenie zubov vodorovne nie je vôbec potrebné.

A ešte jedna vec: správne čistenie by malo trvať 2-3 minúty, ale bohužiaľ drvivá väčšina z nás ignoruje toto jednoduché pravidlo.

Ako správne otvárať pistácie?

Tento nápad sa bude páčiť všetkým, ktorí si medzičasom stihli dolámať všetky zuby, či nechty. A pritom je to celkom jednoduché, pretože pomocou jednej pistácie otvoríte tú druhú.

Vytlačená šťava

Už si niekedy rozmýšľal nad tým, prečo ti aj z veľkého citróna zostane veľmi málo šťavy? Je to o technike, ktorou šťavu získavame. Väčšina z nás to robí tak, že citrón prekrojí a vloží do odšťavovača. Správne by to však malo byť tak ako to môžeš vidieť na pravej strane obrázka. Presne takto získaš všetku šťavu z ovocia.