23 obrovských mýtov, ktorým niektorí ľudia stále veria. Veríte im aj vy?

Ťavy si uchovávajú vodu vo svojich hrboch

Náš svet je plný zaujímavých zvierat a niektoré z nich sme ešte ani neobjavili. Jedno zo zvierat, ktoré poznáme a je tiež obsahom mýtov, je ťava. Tento mýtus pravdepodobne vznikol z dôvodu, že ťava je schopná prežiť niekoľko mesiacov bez pitia. Ľudia sa teda začali domnievať, že hrb, ktorý má na chrbte, je pravdepodobne nejaký vak na uchovanie vody. To je pravda tak z 50%. Ťava síce uchováva vodu, ale má ju vo svojich troch žalúdkoch. Čo je teda ukryté v jej hrbe? Jedná sa o tuk, ktorý si ťava schováva v prípade, že by niekedy nemala dostatok jedla.

Klamár sa bude vyhýbať očnému kontaktu

Skoro každý človek na svete ráno vstane, ide do práce/školy, dá si počas dňa niečo na jedenie a ide spať. A aspoň raz za deň zaklame. Klamstvá môžu byť veľké alebo malé. Použijete ich, aby ste nad niekým vyhrali argumentmi alebo aby ste niekoho ochránili pred krutou pravdou. Nejde však zďaleka o to, čo ste chceli vašimi klamstvami dosiahnuť, nikto nemá rád, ak mu niekto klame. To viedlo k tomu, že sa ľudia snažili nájsť náznaky, ktoré by prezradili, že je k nim niekto neúprimný. Jedným z týchto znakov má byť práve vyhýbanie sa očnému kontaktu. Je to však od pravdy pomerne ďaleko, pretože táto teória príliš nepočíta s plachosťou alebo hanblivosťou človeka.

Používame len 10% svojho mozgu

Človek je bezpochyby veľmi šikovným tvorom. Vďaka niektorým filmom sa ale mnoho ľudí domnieva, že používame iba 10% nášho mozgu. Čo je však absolútny nezmysel. Keby sme používali iba 10% nášho mozgu, neboli by sme na vrchole potravinového reťazca a okrem iného by bolo možné odobrať časti mozgu bez akýchkoľvek následkov. Ľudia v skutočnosti používajú celú kapacitu mozgu, len ju nikdy nevyužívame naraz. Ak by sa tak stalo, dostali by sme mozgovú mŕtvicu.