23 obrovských mýtov, ktorým niektorí ľudia stále veria. Veríte im aj vy?

Pristátie na mesiaci bolo sfalšované

Ľudia dokázali uskutočniť hŕbu vecí, ktoré boli považované za neuskutočniteľné. Pristátie na mesiaci v roku 1969 je práve jedným z nich a tiež sa označuje za jeden z najväčších úspechov ľudstva. Úspech o takej veľkosti si so sebou samozrejme nesie aj celý rad opovrhovačov, ktorí sa snažia tento čin spochybniť. Pristátie sa odohralo počas obdobia Studenej vojny a hovorí snáď za všetko, že ZSSR spochybnilo pristátie na mesiaci.

Krvná skupina určuje tvoju osobnosť

Ako už bolo povedané, za posledných pár storočí sme veľmi pokročili v medicíne. A aj keď sa o tom nehovorí tak, ako by sa malo, rozpoznanie krvných skupín bolo jedným z najdôležitejších pokrokov. V Japonsku sa niektorí ľudia domnievajú, že krvná skupina určuje vašu osobnosť. Žiadna vedecká štúdia ale nepreukázala, že by táto teória bola pravdivá.

Zem je plochá

Naša planéta bola sformovaná zhruba pred 4,54 miliardami rokov. Od tej doby bola Zem domovom niekoľkých miliónov organizmov. Evidentne ale majú niektorí ľudia príliš veľkú predstavivosť a tiež príliš veľa voľného času a tak teda dospeli k názoru, že Zem je plochá. Domnievajú sa, že satelitné snímky NASA sfalšovala a horizont je len optická ilúzia.