23 obrovských mýtov, ktorým niektorí ľudia stále veria. Veríte im aj vy?

Mikrovlnky spôsobujú rakovinu

Ľudstvo sa konštantne potýka s rôznymi chorobami. Vlastne sme boli takmer zničení morom a to viac ako raz. Avšak vďaka lepšej medicíne a hygiene, sú tieto choroby takmer vecou stratenou v minulosti. Je tu ale jedna choroba, ktorá trápi celé ľudstvo a tak nie je prekvapením, že sa dostala aj do mýtov, ktorým ľudia veria. Touto chorobou je rakovina a niektorých ľudí desí natoľko, že sa jej snažia vyhnúť, ako len môžu. Niet teda divu, že sa zrodil aj mýtus, ktorý spojil dohromady mikrovlnnú rúru a rakovinu. Vlny, ktoré mikrovlnka vyžaruje, ale nie sú ionizované a tak teda nepredstavujú nebezpečenstvo. Na rozdiel od UV, gamma a X-ray lúčov, ktoré sú všetky ionizované.

Netopiere sú slepé

Netopiere sa radia medzi lietajúce cicavce a existujú tisíce druhov týchto tvorov. Jedným z mýtov, ktoré sa o nich rozprávajú, sa radia ku spojitosti s upírmi a jedná sa o sanie krvi. Tento mýtus je však holý nezmysel, pretože nie všetky netopiere sa živia krvou. Druhým mýtom, ktorý sa o nich rozpráva, sa týka ich zraku alebo skôr, že žiaden nemajú. Mýtus vychádza z faktu, že netopiere využívajú echolokáciu a teda nepotrebujú využívať svoj zrak. To je však ďaleko od pravdy. Netopiere totiž využívajú echolokáciu a rovnako tak aj svoj zrak.

Zdravé zuby sú vždy biele

Na sklamanie mnohých, zubári hovoria, že absolútne biele a zdravé zuby neexistujú. Biele zuby sú patológia, znak choroby a nedostatok vápnika v ľudskom tele.