10 zaujímavých vecí, ktoré pred nami zatajuje kozmetický priemysel: Bod č. 8 ma šokoval!

Už ste niekedy premýšľali o tom, prečo celebrity vždy vyzerajú úžasne napriek veku alebo problémom?

Samozrejme, že je pre ne starostlivosť o svoj vzhľad priorita číslo jeden a my nikdy nebudeme mať toľko času a prostriedkov ako oni, ale to neznamená, že neexistujú dostupné pravidlá a triky ktorých by sa mala držať každá z nás. Poďme sa na to spolu pozrieť!

Vyhnite sa čisteniu tváre hubkami a špongiami

Christie Kidd, špecialista na starostlivosť o pleť hovorí, že by sme sa mali vyhnúť čisteniu pleti inými predmetmi, špeciálne hubkami a špongiami, a to hlavne v prípade, ak máme problém s akné alebo so zápalmi. Týmto spôsobom si totiž pokožku len rozdráždime a prenesieme si infekciu či zápal na ďalšie miesta. Akákoľvek pokožka potrebuje dôkladné, no šetrné ošetrenie či očistenie. V prípade problémov so zápalmi použite len vodu bez mydla a prípravky špeciálne určené na pomoc pri akné či zápalových procesoch.

Nevysúšajte pokožku, ak tam je zápal

Mnoho krémov a sér určených na čistenie a ošetrenie pleti obsahujú benzoyl peroxid, ktorý vysušuje pokožku. Tá po vysušení začne tvoriť nadmerné množstvo prirodzeného mazu a problém sa tým len zhorší. Dr. Harold Lancer odporúča peeling, ktorý obsahuje kyselinu salycilovú alebo kyselinu mliečnu. Tiež odporúča čistiace masky s obsahom ílu.