Robíte to vo vašom vzťahu? Toto je 10 vecí, ktoré robia ŠŤASTNÉ PÁRY predtým, ako idú spať

Je veľmi dôležité tráviť nejaký čas so svojim partnerom pred spaním. Nezáleží na tom, koľko času budete musieť spoločne tráviť – hodinu, alebo len niekoľko minút. Ak ste osamote len vy dvaja, je to všetko, čo potrebujete.

Dnes sme pre vás zostavili zoznam niektorých jednoduchých, ale veľmi účinných rád od skúsených psychológov. Tiež sme pre vás na konci pripravili špeciálny bonus.

Prepnite telefóny do tichého režimu a odložte ich

Závislosť na sociálnych médiách potláča uvoľňovanie oxytocínu vo vašom tele. Tento hormón je zodpovedný za emočnú intimitu a väzbu. Psychoterapeut Carol Carey odporúča jednoduché pravidlo: vypnite svoje telefóny, alebo ich odložte bokom v tichom režime.

Zabudnite na prácu

Skúste zabudnúť na prácu a prestať kontrolovať pracovný e-mail, keď ste v posteli. Je oveľa lepšie tráviť čas spoločne a odpočívať, aby ste mohli byť zajtra produktívny.

Posteľová komunikácia prepája pary emocionálne, pomáha zabúdať na problémy a spôsobuje, že sa cítite uvoľnene. Vyhnite sa rečiam o práci, finančných ťažkostiach, alebo o čomkoľvek inom, čo by mohlo spôsobiť, že sa váš partner bude obávať.